ПРИТУЛОК У ЛЬВОВІ

SHELTER IN LVIV

Ми намагаємось допомогти громадянам України з тимчасовим притулком та можливістю тимчасово виїхати з України до Німеччини та інших країн Європи.

Shelter in Lviv
Ukraine to EU

Перш за все, у Львові існує притулок, який можна використати як зупинку перед вашим наступним напрямком з України в Європу.

Підтримка є організована завдяки людям з львівської неприбуткової організації "Lviv Club of Artificial Intelligence", а також за підтримки Мюнхенських ІТ-компанїй "Logivations" та "Pixel Robotics". Ця інформація є для всіх, кому це зараз потрібно.

У нашому львівському будинку ми підготували усі предмети першої необхідності (їжа, теплий одяг, спальні місця, інтернет). Звідти, ми допомагаємо з поїздкою до Німеччини/Баварії та інших місць Європи.

Ми також інформуємо про те, як дістатися до Німеччини/Баварії та інших місць Європи.

Ukraine to EU

Правила проживання:

  • Тимчасовий притулок надається на термін до 3-ох днів
  • Перед заселенням необхідно надіслати нам фото документів
  • Час заселення з 8 ранку до 8 вечора
  • Приймаємо лише жінок та дітей
  • Прохання дотримуватися чистоти в будинку, прибирати за своїми улюбленцями
  • Якщо Ви хотіли б далі рухатися до Німеччини, Вам необхідно заповнити анкету для подальшого пошуку приймаючої сім’ї
  • Якщо Ви плануєте їхати до Німеччини чи перетнути кордон до Польщі і бажаєте скористатись трансфером чи житлом, які ми організовуємо, повідомте нас завчасно. Приймаючі сім’ї в Німеччині подбають про вас, коли ви приїдете до Німеччини
  • Якщо у вас змінились плани (ви передумали, знайшли інший трансфер), будь ласка, відразу повідомте нас

Що чекає на Вас за кордоном? Читайте нижче.

Контактна інформація:

Дорога до країн ЄС

Ми можемо організувати для групи бажаючих з будинку безкоштовний трансфер до кордону з Польщею, після цього потрібно буде перейти піший кордон. Ви також можете шукати трансфер до кордону самстійно, наприклад, подати заявку у телеграм групі «Волонтери водії». У Польщі не потрібно підписувати ніяких документів, чи оформляти статус біженця. Після перетину кордону, у вас є кілька варіантів того, як рухатися Європейським Союзом.

Важливо: ми не несемо відповідальності за Ваш доїзд до бажаного пункту призначення, адже ситуація з транспортом за кордоном постійно змінюється.

Передбачити завчасно, які варіанти на даний момент точно спрацюють, на жаль, неможливо. Проте, внизу ми зібрали можливі способи доїзду в межах ЄС.

1. Платний квиток на автобус.

Ви можете забронювати та оплатити квиток з Польщі онлайн на сайті www.sindbad.pl. Використайте QR код для купівлі квитка. Оберіть точку виїзду та бажаний пункт призначення та перевірте доступність квитків та їх вартість. Наприклад, квиток з Перемишля до Мюнхена коштує приблизно 57 €.

2. PKP Intercity (по Польщі, може їхати закордон, але це буде не безкоштовно) www.intercity.pl

Громадяни України можуть безкоштовно подорожувати 2 класом потягами категорії економ TLK та ІC PKP Intercity у внутрішньому транспорті. Проїзд здійснюється на підставі будь-якого документа, що підтверджує громадянство України.

3. FlixBus (з Польщі) — www.flixbus.ua

Безкоштовні поїздки від Flixbus з Перемишля та Жешува – онлайн-заявка!

Компанія FlixBus організовує безкоштовні поїздки для українців, яким потрібно виїхати з міст поблизу польського кордону.

Для отримання квитка потрібно оформити онлайн заявку. Для цього надішліть запит на електронну пошту service@flixbus.com.ua

Запит має містити всю наведену нижче інформацію:

  • Назва електронного листa: УКРАЇНА (обов’язково для розгляду запиту!)
  • МІСТО ВІДПРАВЛЕННЯ (Перемишль / Жешув) – МІСТО ПРИБУТТЯ, дата та час відправлення, рейси слід перевіряти на сайті Flixbus.ua
  • Ім’я та прізвище подорожнього;
  • Номер телефону;
  • Адреса електронної пошти (ДУЖЕ ВАЖЛИВО: квиток буде надіслано на вказану адресу!).

Після надсилання електронного листа на вищезгадану поштову скриньку ви можете отримати автоматичну відповідь – проігноруйте її та дочекайтеся зв’язку з консультантом. Команда обслуговування клієнтів оброблятиме запити з найвищим пріоритетом, однак у разі великого обсягу запитів, будь ласка, ставтеся з розумінням – очікування вашого квитка може зайняти до кількох годин. www.facebook.com/FlixBus

4. Polregio (по Польщі) polregio.pl

З 7 березня 2022 року біженці з України з громадянством України (діти та підлітки до 18 років, жінки, чоловіки старше 60 років) можуть безкоштовно проїжджати в поїздах REGIO та interREGIO у м. національний транспорт на підставі документа, що посвідчує особу.

5. SKM (по Польщі) skm.pkp.pl

Щоб подорожувати безкоштовно, потрібен лише паспорт або будь-який інший документ, що підтверджує ваше громадянство.

6. Інші поїзди (з Польщі до Німеччини)

Wawel
(37000/56 Перемишль-Берлін)

https://koleo.pl/pociag/IC/56-WAWEL

Gedania
(57000/58 Гдиня-Берлін)

https://koleo.pl/pociag/IC/59-GEDANIA

Berolinum
(17000/248 Варшава-Берлін)

https://koleo.pl/uk/pociag/IC/249-BEROLINUM
  • Nightjet (456/60456 Вроцлав-Берлін)

    Така поїздка можлива лише у 2 класі в вагонах з сидячими місцями. Для цієї подорожі необхідно отримати безкоштовний додатковий квиток до останньої станції Польщі в касі або у провідника в поїзді. У поїзді необхідно пред’явити паспорт, посвідчення особи чи інший документ, який підтверджує громадянство України. Подальша поїздка до Німеччини відбувається також на підставі цих документів.

    Якщо в поїзді немає вільних сидячих місць, то можна їхати без бронювання місця для сидіння.

    Перевезення вантажів і тварин для громадян України є безкоштовним та необмеженим (вони можуть взяти з собою більше речей і тварин, ніж дозволено).

    Ці правила діють до скасування.

  • Варшава

    Громадський транспорт у Варшаві для українців – безплатно. Треба мати з собою лише український паспорт. Таким є рішенням мера Варшави Рафала Тшасковського.

  • Краків

    У Кракові біженців з України звільнили від плати за проїзд міськими автобусами. Проте тут будь-який документ не буде достатнім, оскільки слід мати при собі направлення, видане Малопольським воєводським управлінням.

    Звільнення від оплати поширюється на громадський транспорт у Кракові та сусідніх гмінах, які підписали угоду зі столицею регіону про спільне надання транспортних послуг.

7. DB (по Німеччині, з Німеччини, в Німеччину з Польщі) www.bahn.de/

Маючи при собі український (закордонний) паспорт чи ID-картку, ви маєте можливість безкоштовного проїзду в поїздах до Берліну, Дрездену, Нюрнбергу та Мюнхену; наявність квитка за цими маршрутами не потрібна.

Але якщо ви плануєте їхати далі від вище вказаних міст, то вам необхідно звернутися в Центр подорожуючих німецької залізниці «DB Reisezentrum» чи в представницьку агенцію компанії «DB» та отримати безкоштовний квиток з позначкою „helpukraine“ («допомогадляукраїни»). Квиток дає право на проїзд у вагонах 2-го класу і дійсний до кінцевої точки призначення. Під час перевірки квитків пред’явіть, будь ласка, борд-провіднику поїзда документ, що засвідчує вашу особу: український (закордонний) паспорт чи ID-картку.www.bahn.de/info/helpukraine

8. MVV (Баварія - громадський транспорт) — www.mvv-muenchen.de

Відтепер біженці з України можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом у районі МВВ.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО БЕЗКОШТОВНИЙ ТРАНСПОРТ В ЄВРОПІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ:
lowcostavia.com.ua/free-transport-for-ukrainians/

Житло

Наша україномовна команда в Німеччині готова проінформувати Вас про те, як знайти там житло. Термін прийому та умови уточнюються індивідувально. По прибуттю до Німеччини наші координатори зв’яжуться з Вами та допоможуть добратися до пункту призначення, якщо Ваша приймаюча сім’я з нашої бази контактів у Мюхені. У іншому випадку, Вам самим потрібно сконтактуватися з організацією, відповідальною за Ваше поселення. На вокзалах та у всіх містах країн ЄС є багато волонтерів, які допоможуть Вам швидко знайти житло.

Жінки та діти у пріоритеті.

Ми працюємо разом з місцевою організацією, яка надає кімнати, наприклад, у регіоні Баварії:

shelterinbavaria.site

або по всій Німеччині:

unterkunft-ukraine.de

У Німеччині є україномовні колеги, які допоможуть на місці.

Захист українських переселенців у Німеччині

Рада Євросоюзу ухвалила екстрене рішення про механізм захисту біженців з України, які втекли від російської агресії.

Тимчасовий захист осіб, які тікають з України внаслідок війни, надається терміном на один рік віднині; це рішення діє на масовій основі і не потребує вивчення даних конкретної особи.

"Цей захист може автоматично подовжуватися 6-місячними періодами, максимум на один рік. Єврокомісія може запропонувати Раді продовжити тимчасовий захист ще на один рік", - пояснює Рада ЄС. Підкреслюється також, що у разі якщо ситуація в Україні нормалізується настільки, "що дозволяє безпечне та тривале повернення", ЄС може достроково зупинити дію захисного механізму.

Раніше повідомлялося, що ЄС прийматиме українських біженців на 3 роки без запиту на притулок.

За ухваленим рішенням українці, отримують право на проживання, роботу в будь-якій державі ЄС, доступ до медичної допомоги та освіти для дітей.

Особливість механізму тимчасового захисту – те, що він діє колективно, тобто не потребує розгляду індивідуальних заяв про притулок.

Скористатися цим механізмом можуть громадяни України, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року. Утім, окремі держави-члени можуть поширити дію цього механізму також на тих українців, які втекли незадовго до 24 лютого або опинилися на території ЄС безпосередньо перед цією датою, наприклад, для відпустки чи роботи.

Коротко: українці отримують пільги для покриття потреби в їжі, житлі, опаленні, одязі, медичних послугах, а також побутових товарах і витратних матеріалах (необхідні потреби). Крім того, їм надаються пільги для покриття особистих потреб повсякденного життя, доступ до безкоштовної медицини, освіти для дітей та працевлаштування.

“Тому активація механізму приносить різні переваги. Біженці, які підпадають під дію постанови, мають доступ до соціальної системи, країни-члени мають піклуватися про житло та навчання дітей. Крім того, кожен, хто потрапить під регламент, одразу отримає дозвіл на роботу в усіх країнах ЄС.” (джерело: Deutsche Welle)

Також організовуються мовні курси та сприяють тому, щоб жити у середовищі відповідної держави ЄС.

Ви можете прочитати більше за посиланнями внизу.

ЄС ухвалив механізм захисту українських біженців без подання на притулок (Європейська правда)

Ratsbeschluss: Schneller Schutz für Flüchtlinge aus der Ukraine (PRO ASYL, стаття німецькою)

Додаткова інформація:

Біженці з України тепер можуть використовувати близько 40 міжнародних поїздів далекого сполучення, щоб без квитка дістатися до Німеччини з Польщі, Австрії та Чехії. Європейські залізниці відповідно розширили свою пропозицію, як повідомляє Deutsche Bahn. Новим є співробітництво із залізницями Чехії та Австрії. Це означає, що подорожі через три згадані країни до Берліна, Дрездена, Нюрнберга та Мюнхена тепер можливі без квитка. Як повідомляє Deutsche Bahn, є безкоштовний квиток «helpukraine» для подальших поїздок до Німеччини, який біженці з України можуть отримати у всіх туристичних центрах та агентствах DB. Це стосується міжміських та місцевих поїздок до будь-якого пункту призначення по всій Німеччині, а також поїздок на поїздах ICE, TGV або Thalys до Данії, Бельгії, Франції та поїздів до Австрії, Люксембургу, Нідерландів та США, Швейцарії та в Eurocity. поїзди до Італії. За словами залізниць, усіма місцевими потягами можна безкоштовно користуватися по всій Німеччині. За інформацією, для цього достатньо українського паспорта чи ID-картки.